Ako zrýchliť WordPress?

Autor: Lucia

Autor: Lucia

Špecialista na webdesign a sociálne siete

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Print
Ako zrýchliť Wordpress

Rýchle načítanie stránok je kľúčovým faktorom pre udržanie návštevnosti a zlepšenie používateľského zážitku.  Rýchle načítavanie stránok má v dnešnej dobe veľký význam pre mnohých návštevníkov webových stránok. Existuje niekoľko dôvodov, prečo je rýchlosť načítavania stránok dôležitá:

Používateľský zážitok 

Rýchle načítavanie stránok zvyšuje spokojnosť návštevníkov s vašou webovou stránkou. Ak sa stránka načíta rýchlo, používatelia sa budú cítiť pohodlnejšie a pravdepodobne sa budú na vašej stránke zdržiavať dlhšie.

SEO

Rýchlosť načítavania stránok je tiež dôležitá z hľadiska optimalizácie vyhľadávačov (SEO). Vyhľadávače dávajú prednosť rýchlym stránkam a pomalé načítavanie stránok môže mať negatívny vplyv na váš SEO výkon.

Konverzie

Rýchle načítavanie stránok môže mať pozitívny vplyv na konverzie. Ak sa stránka načíta rýchlo, používatelia budú mať väčšiu pravdepodobnosť, že zostanú na vašej stránke a vykonajú požadovanú akciu, ako napríklad nakúpiť v e-shope.

Mobilné zariadenia

S nárastom počtu používateľov mobilných zariadení je rýchlosť načítavania stránok ešte dôležitejšia. Pomalé načítavanie stránok na mobilných zariadeniach môže mať veľmi negatívny vplyv na používateľský zážitok a spôsobiť, že používatelia opustia vašu stránku.

Vzhľadom na tieto faktory je veľmi dôležité, aby vaša webová stránka bola optimalizovaná pre rýchle načítavanie. To môžete dosiahnuť pomocou rôznych techník, vrátane použitia pluginov.

Pozrime sa na najviac používane pluginy na urýchlenie načítavania.

Ako zmeriam čas načítania

V prvom rade si skontrolujte ako sa vám stránka načítava. Existuje viacero možnosti, kde si skontrolovať rýchlosť načítavania.  My najviac používame tieto tri online nástroje.

  1. Pingdom Tool
  2. GTmetrix
  3. PageSpeed Insights

5 najčastejšie používaných pluginov

V ďalšej časti článku sa pozrieme na 5 najčastejších pluginov, ktoré môžete použiť na zrýchlenie vašej WordPress stránky.

1. WP Fastest Cache

WP Fastest Cache je jeden z najpopulárnejších pluginov pre WordPress, ktorý pomáha zrýchliť načítanie stránok. Plugin funguje tým, že ukladá statické verzie vašich stránok a vytvára ich keď sa návštevník pokúsi pristúpiť k nim. Týmto spôsobom sa znižuje počet dotazov na server, čo vedie k rýchlejšiemu načítaniu stránok.

WP Fastest Cache

2. W3 Total Cache

W3 Total Cache je ďalší populárny plugin, ktorý zvyšuje rýchlosť načítania stránok WordPress. Plugin používa rôzne metódy ako ukladanie do cache, komprimovanie stránok, minimalizáciu kaskádových štýlov a znižovanie počtu HTTP požiadaviek. To všetko pomáha zlepšiť rýchlosť načítania stránok a zlepšiť výkon webovej stránky.

W3 Total Cache

3. WP Optimize

WP Optimize je plugin, ktorý pomáha optimalizovať vašu databázu WordPress. Plugin odstraňuje nepotrebné súbory a opravuje databázové tabuľky, aby sa zlepšila rýchlosť načítania stránok. WP Optimize tiež umožňuje nastavenie automatického plánovania optimalizácie, aby sa udržiavala vaša databáza v čo najlepšom stave.

WP-Optimize – Cache, Clean, Compress.

4. Smush

Smush je plugin, ktorý optimalizuje obrázky na vašej WordPress stránke. Plugin komprimuje obrázky a odstraňuje nepotrebné dáta, čím sa znižuje veľkosť obrázkov. To vedie k rýchlejšiemu načítaniu stránok, pretože menšie obrázky sa načítajú rýchlejšie ako väčšie obrázky.

Oficiálna stránka pluginu: https://wpmudev.com/project/wp-smush-pro/

5. WP Rocket

Plugin kombinuje niekoľko techník ako ukladanie do cache, minimalizácia kaskádových štýlov, komprimovanie HTML, CSS a JavaScript súborov a mnoho ďalších. WP Rocket sa tiež vyznačuje jednoduchým používaním a intuitívnym rozhraním, ktoré umožňuje rýchle a jednoduché nastavenie pluginu. Výhodou WP Rocketu je aj to, že obsahuje vlastný CDN (Content Delivery Network), ktorý pomáha zlepšiť rýchlosť načítania stránok pre návštevníkov z rôznych častí sveta. WP Rocket je preto jedným z najlepších platených pluginov na trhu pre optimalizáciu WordPress stránok.

Oficiálna stránka pluginu: https://wp-rocket.me/

Ďalšie články

Naše projekty

7 zlatých pravidiel úspešného webu

7 zlatých pravidiel úspešného webu

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, aký dojem vyvolávajú vaše súčasné webové stránky? Sú naozaj reprezentatívne a priťahujú pozornosť vašich návštevníkov? Robia z návštevníkov klientov, ktorí u vás nakupujú a pravidelne sa vracajú?

Viac info »